ســامـانه پیــام کوتــاه : 1000001112
پست الکترونیکی : info@greeneh.com
شرکت صنایع غذایی گرینه ( سهامی خاص )

حذف درازمدت شیر از سبد غذایی موجب بیماری عدم تحمل لاکتوز می‌شود.

حذف درازمدت شیر از سبد غذایی موجب بیماری عدم تحمل لاکتوز می‌شود.

یک متخصص تغذیه هشدار داد: عدم تحمل لاکتوز یکی از چند مورد حساسیت‌های غذایی است و افرادی که به آن مبتلا هستندقادر به هضم قند لاکتوز موجود در شیر نیستند

دکتر فریده شیشه‌بر، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: افراد مبتلا به این بیماری هنگام نوشیدن شیر دچار اسهال و دل درد می‌شوند.

وی افزود: آنزیم لاکتوز که در روده تولید می‌شود وظیفه هضم قند لاکتوز شیر را به عهده دارد و اگر در بدن فردی به هر دلیل این آنزیم تولید نشود، فرد دچار عدم تحمل لاکتوز خواهد شد و قند لاکتوز در روده وی باقی مانده و دچار درد، دل‌پیچه و اسهال می‌شود.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: عدم تحمل لاکتوز گذراست و معمولا پس از عفونت‌های روده‌ای و یا زمانی که فرد دچار اسهال می‌شود به وجود می‌آید و خود به خود نیز از بین می‌رود.

شیشه‌بر تصریح کرد: عدم تحمل دائمی لاکتوز یک بیماری ارثی است و بعضی افراد به صورت مادرزادی به آن مبتلا هستند. این افراد در دوران نوزادی نیز قادر به هضم شیشه مادر نیستند.

وی خاطرنشان کرد: عدم تحمل دائمی لاکتوز درمان قطعی ندارد و لازم است شیر به طور کامل از زنجیره غذایی این افراد حذف شده و شیر بدون لاکتوز جایگزین آن شود.

این متخصص تغذیه گفت: علت دیگر شیوع این بیماری، حذف درازمدت شیر از سبد غذایی و عادت نداشتن به مصرف شیر است. در نتیجه فرد پس از مصرف ناگهانی شیر دچار عوارض عدم تحمل لاکتوز خواهد شد.

وی عنوان کرد: به دلیل این که فرد مدت زمان زیادی شیر مصرف نکرده، آنزیم لاکتوز در روده وی ساخته نشده است و پس از مصرف شیر قادر به هضم آن نخواهد بود. این افراد باید مصرف شیر را به تدریج آغاز کرده تا روده فرصت کافی برای ساخت آنزیم لاکتوز داشته باشد. مصرف ماست و پنیر مشکلی ایجاد نخواهد کرد

شرکت صنایع غذایی گرینه ( سهامی خاص )
سایر انتخاب ها
+98 (51) 43268130
© Copyright 2014 Greeneh Dairy Co. All right reserved.